środa, 9 listopada 2011

Książki o wampirach


Autor: Anne Rice
rok wydania: 2005
stron 400
Louis arystokrata z Luizjany, opowiada dziennikarzowi o swojej podróży przez życie i nieśmiertelność. Zmieniony w wampira przez Lestata wiedzie egzystencję, której nie rozumie i do końca nie akceptuje. Za towarzyszy ma Klaudię, ukochaną kobietę w ciele dziecka i Lestata, którego oboje nienawidzą. Nasyciwszy się zemstą Louis i Klaudia wyruszają do Europy, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W Paryżu spotykają Armanda, który wprowadza ich w społeczność wampirów. 
Jest to pierwsza część z "Kroniki wampirów". Ponieważ lubię  książki o takiej treści więc postanowiłam przeczytać wszystkie części. Czyta się ją z zapartym tchem, jest zarazem okrutna i dramatyczna. Oglądałam też film, ale odbiega trochę treścią od książki. Jednak warto go obejrzeć, jak warto też przeczytać książkę. 

Kolejna część z tej serii to:


rok wydania: 2005
stron 648


„Wampir Lestat” to historia stworzenia oraz życia tytułowego bohatera książki opowiedziana przez niego samego. Jednak książka nie skupia się wyłącznie na życiu Lestata, a bohater relacjonuje również historię życia swojej matki Gabrielli oraz Nicolasa- jego przyjaciela . Opowieść opisuje losy Lestata żyjącego w drugiej połowie XVIII wieku a następnie w latach 80-tych XX wieku. Początkowo Lestat wprowadza nas w okres swego życia jako człowieka w Owernii kiedy to nazywany był pogromcą wilków. Następnie książka „Wampir Lestat” opisuje losy bohatera, jako wampira przebywającego w Paryżu. Kolejne dzieje wampira odgrywają się m.in. w Egipcie, gdzie spotyka Mariusza i przez pewien czas przebywa wraz z nim. Tam poznaje matkę i ojca wszystkich wampirów. Po ponad 50-letnim śnie budzi się i zostaje gwiazdą rocka.
Ta część ma więcej przygód , jest bardziej wciągająca. Cofamy się nawet w czasie gdy  wampirem stał się Armand, a także jego stwórca Mariusz. Także dowiadujemy się o losach rodziców wszystkich wampirów. Niestety chyba filmu do tej części nie nakręcono, a szkoda bo bardzo chętnie bym go sobie obejrzała. 
Ta książka jest wstępem do kolejnej części, w której są opisane dalsze losy Lestata i innych wampirów, ale ją opiszę jak dobrnę do jej końca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaległości zakupowe z 2017

W czerwcu zrobiłam zakupy w dwóch miejscach. sklep ScrapButik Kupiłam pudełko z niespodziankami Mystery Box, a ponieważ lubię prezenty dl...