piątek, 7 października 2016

Ulubieńcy września

1. Ostatnio postanowiłam oglądnąć wszystkie części serialu 24 godziny, już jestem przy 7 części. Każda część dotyczy innych wydarzeń, ale główny bohater jest w każdej. Aż będzie mi żal jak serial obejrzę cały, tak już się przyzwyczaiłam.
2. Blog i youtube worqshop. Do Kasi dotarłam z grupy facebookowej Project Life który mnie ostatnio zainteresował. Lubię czytać jej bloga, tym bardziej że dotyczy spraw które mnie interesują czyli robienie albumów, ale to nie jedyny powód, a jeszcze filmy nagrane przez nią to też super uzupełnienie do tego bloga. Naprawdę zapraszam do tych dwóch miejsc. Urzekły mnie początkowo jej filmy robione w Turcji kiedy jeszcze tam mieszkała, zupełnie inaczej patrzę teraz na ten kraj i ludzi tam mieszkających, tym bardziej że człowiek ma nieraz jakieś stereotypy :) No i jeszcze chciałam wspomnieć że zapisałam się na jej kurs dotyczący Project Life i mam zamiar w końcu się za to zabrać, bo początkowo nie wiedziałam jak do tego podejść skacząc po różnych stronach :) Przynajmniej wszystkie informacje mam w jednym miejscu.

4. Książki "Tylko ty" - Gabriela Gargaś, wzbudziła we mnie wiele emocji, dotyczy adopcji, oddania dziecka gdy nie ma możliwości go zatrzymać chociaż bardzo by się chciało i czy powiedzieć prawdę o byciu w ciąży osobie którą się bardzo kocha ale nie chce mu się zepsuć życia. Trochę to trudne tematy, ja przy niektórych momentach musiałam korzystać z chusteczki, taka ze mnie wrażliwa dusza :)"Morderstwo króla Tuta" - James Patterson, Martin Dugard, mowa tu o młodym władcy Tutenchamonie który zbyt wcześnie zmarł, nawet są poszlaki do tego że został zamordowany. Książka zawiera trzy czasy, jak autor pisze tą książkę, lata gdy szukano grobu Tutenchamona, bo okazało się że tak był schowany żeby pamięć o tym młodym władcy na zawsze zniknęła i czas jego dzieciństwa, jego życia. Stwierdzam że życie władców w tamtych czasach nie było łatwe, zdrady, niemożność ufania najbliższym osobom, właściwie to samotność, chociaż obok pełno ludzi. I to okropne traktowanie ludzi którzy budowali piramidy i grobowce.


1 komentarz:

  1. Dziękuję za polecenie! Turcja rzeczywiście jest ciekawym krajem, trzeba dać jej szansę :) Cieszę się, że vlogi pozwoliły Ci poznać ją z tej drugiej strony :)

    OdpowiedzUsuń

Zaległości zakupowe z 2017

W czerwcu zrobiłam zakupy w dwóch miejscach. sklep ScrapButik Kupiłam pudełko z niespodziankami Mystery Box, a ponieważ lubię prezenty dl...