niedziela, 17 czerwca 2012

Wampiromania (Opowieść o złodzieju ciał - Anne Rice)

rok wydania 2007
516 stron Lestat poluje na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat, wbrew radom Louisa, zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany, jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania.

Kolejny tom "Kronik wampirów", naprawdę ciekawy, nie spodziewałam się takiego zakończenia. Początkowo ta część niezbyt mnie zainteresowała, pomyślałam sobie że będą to same przemyślenia Lestata, ale w miarę rozwijania akcji książka mnie wciągnęła. Byłam ciekawa jak zakończy się ta wymiana ciał, ale powstrzymałam się i nie zaglądnęłam na koniec książki :), a nieraz mi się to zdarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaległości zakupowe z 2017

W czerwcu zrobiłam zakupy w dwóch miejscach. sklep ScrapButik Kupiłam pudełko z niespodziankami Mystery Box, a ponieważ lubię prezenty dl...