środa, 15 stycznia 2014

Porady

Postanowiłam wstawiać różne ciekawe porady, mam nadzieję że się komuś przydadzą.
Dzisiaj porady dotyczące tabletek Alka-Seltzer
Wyczyść ekspres do kawy - Napełnij ekspres wodą i dodaj do niej 4 tabletki Alka-Seltzer. Kiedy się rozpuszczą, włącz urządzenie. Następnie opłucz je 2 lub 3 razy i ponownie uruchom, tym razem używając czystej wody.

Wyczyść wazon - Bardzo trudno jest usunąć brud z wazonu o wąskiej szyjce. Napełnij naczynie do połowy wodą i wrzuć 2 tabletki Alka-Seltzer. Zaczekaj, aż się rozpuszczą, a następnie wypłucz wazon. Tę samą sztuczkę można zastosować do czyszczenia szklanych termosów.

Wyczyść sedes - Zarówno kwas cytrynowy, zawarty w tabletkach Alka-Seltzer, jak i ich musujące właściwości sprawiają, że świetnie nadają się one do czyszczenia muszli klozetowych. Wrzuć kilka tabletek do sedesu i odczekaj 20 minut. Jeszcze tylko kilka ruchów szczotką i już wszystko lśni.

Udrożnij kanalizację - Kiedy odpływ zlewu znowu jest zapchany wrzuć do środka kilka tabletek Alka-Seltzer, a następnie wlej szklankę octu. Zaczekaj kilka minut i przepłucz mocnym strumieniem goracej wody. W ten sposób można także zwalczyć przykry zapach z odpływu zlewu w kuchni.

Złagodź efekty pogryzienia przez owady - Aby zapobiec swędzeniu, rozpuść 2 tabletki w 1/2 szklanki wody, namocz watkę i posmaruj miejsca po ukąszeniach. Nie rób tego, jeśli masz uczulenie na aspirynę, która jest głównym składnikiem Alka-Seltzer.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaległości zakupowe z 2017

W czerwcu zrobiłam zakupy w dwóch miejscach. sklep ScrapButik Kupiłam pudełko z niespodziankami Mystery Box, a ponieważ lubię prezenty dl...