wtorek, 13 grudnia 2011

Znowu wampiry (Królowa potępionych - Anne Rice)

rok wydania 2007
stron 579Kolejna część książek z serii "Kroniki wampirów". Niestety nie czytam za szybko książek, chociaż bardzo lubię to robić więc kolejny opis pojawia się dopiero teraz. Podziwiam osoby które mają takie zacięcie w czytaniu, że potrafią książkę przeczytać w kilka dni, ja niestety do nich nie należę, po prostu nie zawsze mam na to czas. 

Dalsza część przygód wampira Lestata. Jednak tym razem pojawia się więcej wątków związanych z innymi wampirami. Główną postacią jest tym razem królowa potępionych, która obudziła się z bardzo długiego snu i planuje zmienić świat, a Lestata zrobić królem. W książce często przewija się sen o bliźniaczkach, który związany jest z powstaniem królowej potępionych. Bardzo mnie ta historia zainteresowała. Pod koniec książki sen o bliźniaczkach zostanie wyjaśniony, trochę to dla mnie trwało, bo czytając początek ciągle mnie nurtowało pytanie co spotkało te kobiety. A historia ich losów była ciekawa.
Tym razem wszystkie wampiry opisane w tej części zjednoczyły swoje siły, aby zniszczyć królową, a czy im się to udało dowiecie się jak przeczytacie książkę, która polecam.
Na podstawie tego wydania zrealizowano film "Królowa potępionych", który również polecam obejrzeć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaległości zakupowe z 2017

W czerwcu zrobiłam zakupy w dwóch miejscach. sklep ScrapButik Kupiłam pudełko z niespodziankami Mystery Box, a ponieważ lubię prezenty dl...